Meritve organizacij, ki se ukvarjajo s spremljanjem podnebnih razmer, kažejo enak rezultat: Letošnje leto utegne postati najtoplejše v znani zgodovini. Zadnje poročilo Ameriške uprave za preučevanje morja in ozračja za obdobje od januarja do junija letos (State of the Climate, Global Analysis June 2010) kaže, da je letošnja povprečna temperatura planeta za 0,68 stopinje celzija višja od povprečja, ki je veljalo v 20. stoletju in da utegne letošnje leto prekositi dosedanji rekord iz 1998, ki velja za najtoplejše leto doslej.
Napoved podpirajo tudi ugotovitve Inštituta za vesoljske raziskave NASA (Nasa's Goddard Institute for Space Studies) in Ameriškega centra za podnebne podatke (US National Climatic Data Centre) Direktor Goddardevega inštituta, starosta raziskovanja podnebnih sprememb James Hansen je v nedavno objavljenem članku v Reviews of Geophysics zapisal, da je izmerjeni šestmesečni rekord letošnjega leta še toliko bolj pomemben, saj je aktivnost sonca trenutno nizka. Zmanjšano sevanje planet zdaj pravzaprav ohlaja. Hansen se v članku sprašuje, kaj se utegne zgoditi, ko bo večja aktivnost sonca segrela Tihi ocean in prebudila El Nina.
1 komentar:
To, da je globalno segrevanje mit, je že dokazano. Hekerji, ki so vdrli v inštitut, so dokazali, da so podatke ponarejali.
Zemlja se ohlaja. Medtem, ko smo imeli vročinski val, pa je južno poloblo doletela ena najhladnejših zim.
Ravno tako smo imeli eno najhladnejših zim tudi pri nas.
Obstajajo pa lobiji, ki so razkrinkani in izgubljajo moč, ki nas strašijo, da bi sprejeli ukrepe, ki bi priviligirali njih.
Al Gore ima podjetje, ki bi s temi kuponi za CO2 ogromno zaslužilo.
Kar se pa aktivnosti Sonca tiče - tisto, kar ima dejansko vpliv na ohlajanje in segrevaje Zemlje, še ni dovolj raziskano - imenuje se Sončev veter. Ta vpliva na to, koliko kozmičnih žarkov prileti v zemeljsko atmosfero, kar ustvarja oblake, ki so najbolj odločilni glede segrevanja in ohlajanja.
Objavite komentar